1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Teknoloji Treni Kaçırılmayacak

'Genel' forumunda Admin tarafından 7 Aralık 2017 09:12 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Ceo Site Yetkilisi

  Katılım:
  29 Kasım 2017
  Mesaj:
  220
  Alınan Beğeniler:
  17
  Ödül Puanları:
  150
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Tasarım
  Şehir:
  bursa
  Web Sitesi:
  Teknoloji treni kaçırılmayacak
  İki yüzyıl önceki sanayi devrimini ıskalayan Türkiye, 'yenilikçilik ekonomisi'nde yeralmaya kararlı. Türkiye İnovasyon Haftası’nda konuşan TİM Başkan Büyükekşi, teknolojide, sanayide, üretimde, girişimcilikte trenin kaçırılmayacağını söyledi.
  [​IMG]
  Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi etkinlik alanındaki genç girişimcileri ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

  İki yüzyıl önceki sanayi devrimini ıskalayan Türkiye, teknoloji ekonomisinde geride kalmamaya kararlı. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, girişimcilik ve inovasyonun refahın ana motoru olduğunu anlatarak, “Türkiye’nin belki girişimcilik ekosistemi çok güçlü değil ama girişimcilik kültürü çok güçlü. Anadolu bin yıllarca birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı, İpek Yolu’nun ana güzergahı olduğu için, yani nereden bakarsanız bakın bizim DNA’mızda girişimcilik var” diye konuştu. Şimşek, inovasyonun daha çok küçük ve orta ölçekli şirketler tarafından yapıldığını anlatarak, “Türkiye’de bu açıdan güçlü bir alt yapı var. Dolayısıyla biz küçük ve orta ölçekli şirketlerin finansmana erişimi noktasında son 1-1,5 yıl içerisinde önemli adımlar attık” dedi. Kredi Garanti Fonu’nun (KGF) başarılı bir uygulama olduğunu belirten Şimşek, “Özellikle kadın girişimcilere destek için daha güçlü şekilde devam ettireceğiz” diye konuştu.


  Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda 2012 yılından bu yana düzenlediği Türkiye İnovasyon Haftası, bu yıl girişimcilik ruhunu da kapsıyor. Dünkü açılışta konuşan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Çok çalışarak eşikleri inşallah hep birlikte yakalayacağız. 2000 yılına gelindiğinde dünyada icat edilecek her şey icat edildi diyenler, bugünleri hayal dahi edemedi. Gelinen seviyelere bakarak geç kaldık diyenler ise teknoloji trenini hiçbir zaman yakalayamadı. Geç kaldım diye dövünmeye hiç gerek yok. Zaman, yaratıcı ve özgüvenli olma zamanı. Bu treni yakalama, bu yolculuğa ortak olma zamanı. Ön vagonda olmamak çok önemli değil. Asıl önaemli olan treni kaçırmamak.” TİM Başkanı Büyükekşi, teknolojide, sanayide, üretimde, girişimcilikte treni kaçırılmayacağını belirterek “İnovasyon, çok maliyetli, çok zorlu, çok karmaşık, çok değişik, çok farklı olmak zorunda değil. Doğru yerde, doğru zamanda, doğru ihtiyaca yönelik olması belki de başarının anahtarı” dedi.

  Kaynak: yenisafak.com
   

Bu Sayfayı Paylaş